poniedziałek, 13 marca 2017

438. "Kupiona i sprzedana" Megan Stephens 15/2017

Tytuł: Kupiona i sprzedana
Autor: Megan Stephens
Stron: 272

Wstrząsająca historia czternastoletniej Brytyjki Megan, która podczas wakacji w Grecji zakochała się w starszym od niej Albańczyku.
To zdarzyło się naprawdę! Dziewczyna została z ukochanym w Grecji, a jej matka wróciła do Anglii.
Gehenna trwała sześć lat! Ukochany zmusił ją do prostytucji, a potem sprzedał handlarzowi żywym towarem. Megan przeżyła horror, przechodząc z rąk do rąk, trafiając do kolejnych domów publicznych.
Bita, gwałcona i poniżana, była zbyt przerażona i zastraszona, by szukać pomocy. Życie uratowali jej życzliwi ludzie ze szpitala, do którego w końcu trafiła.
Niewiarygodne! W tym samym czasie jej matka przeprowadziła się do Grecji i nie miała pojęcia, jaki los spotkał jej córkę…
Megan opisała drastyczne szczegóły swojego życia seksualnej niewolnicy, by przestrzec inne naiwne dziewczyny, gotowe iść w nieznane za głosem serca, zauroczone swoim pierwszym uczuciem.
Historia Megan Stephens stała się głośna w Wielkiej Brytanii. Wzbudziła wielkie społeczne poruszenie. Opisał ją m.in. „The Guardian”.[LC]
 
To już druga książka, którą czytałam o podobnej tematyce. Myślę, że za każdym razem historia o handlu ludźmi, prostytucji nieletnich, opowiadana przez osobę, która przeżyła ten horror, będzie wzbudzać dość silne emocje.
Takie książki powinny uczyć nie tylko młodych, ale też i rodziców, by zdali sobie sprawę jak bardzo ich podejście do wychowywania swojego dziecka może wpłynąć na przyszłość. Powinniśmy wzbraniać się od takich sytuacji, których naprawianie nie zawsze przynosi szczęśliwe zakończenie…
Jestem pod mega wrażeniem takich historii i osób, które mają odwagę opowiedzieć o koszmarze jakiego doświadczyły w przeszłości.
Polecam! 

1 komentarz:

  1. Nie wiem, jakie emocje wywołałaby we mnie ta książka... boję się, że mogłabym jej nie podołać. Niemniej jednak kiedyś spróbuję się z nią zmierzyć. Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

    OdpowiedzUsuń