poniedziałek, 14 lipca 2014

Moje czytadła 20/2014 - "Tatuaż z lilią"

Tytuł: „Tatuaż z lilią”
Autor: Ewa Seno
Stron: 287
Gatunek: fantasy
Seria: Antilia
Jaka jest Ewa Seno? O tym można dowiedzieć się na http://justbooks17.blogspot.com/2014/07/poznajcie-autorke-tatuazu-z-lilia-ewa.html oraz na http://cyrysia.blogspot.com/2014/07/wywiad-z-ewa-seno.html Bardzo ciekawy wywiad i odpowiedzi na pytania czytelników pomogą poznać autorkę serii Antilia.
Pierwszy raz z bohaterami książki można zapoznać się w książce „Tatuaż z lilią”, która wprowadza nas  bardzo powoli, ale dokładnie w świat magii. Dla tych, co oczekują mocnych wrażeń od samego początku uprzedzam, iż tego nie ma. Dopiero na koniec książki jest bardzo, ale to bardzo gorąco. I to powoduje właśnie, iż chce się więcej czyli kolejnych części.
Osiemnaste urodziny obfitują w same nieszczęścia. Nina traci przyjaciółkę i chłopaka, których nakrywa razem w miłosnych uściskach. Nie ma nic bardziej bolesnego niż zdrada przyjaciół. W tym dniu ginie też jej ojciec z macochą. Zadziwiające jak świat wkraczającej w dorosłe życie nastolatki, potrafi runąć w jeden dzień. Nikt nie jest przygotowany na taki cios. Nie jeden z nas totalnie by się załamał. W rozpaczy Nina robi sobie nic nie znaczący tatuaż z lilią. Czy główna bohaterka poradzi sobie z utratą rodziców i nagłym wyjazdem do ciotki mieszkającej w USA?
W zupełnie obcym miejscu odnajduje nowych przyjaciół, poznaje wiele ciekawych osób. I co jest dziwne, ma aż trzech adoratorów. Wszystko zaczyna się układać, ale wszystko byłoby jednak zbyt piękne, gdyby nie dziwne sytuacje, wręcz na pozór niezrozumiałe dla oczu i umysłu.
Okazuje się, iż to co mogłoby być normalne staje się kłamstwem a prawdziwe życie dopiero się zacznie. Dziwne sytuacje nabierają sensu, a tatuaż stanowi klucz do ukrytej tożsamości i powrotu w rodzinne strony, gdzie prawdziwa walka o przetrwanie dopiero się zaczyna.
Nie zawiodłam się na książce. Bardzo lekka i przyjemna lektura o tematyce młodzieżowej, ale w każdym razie mi to nie przeszkadzało. W końcu autorka książki też jest żona i matkąJ

Oczywiście polecam książkę fanom lektury z gatunku fantasy. Losy bohaterów bardzo wciągają, a i sama książka jest oderwaniem od codzienności i pozwala udać się w krainę magii, gdzie wszystko jest możliwe.

2 komentarze: