piątek, 6 czerwca 2014

Moje czytadła 16/2014 - "Przebudzona o świcie"

Tytuł: „Przebudzona o świcie”, tom II
Autor: C.C. Hunter
Stron: 384
Gatunek: fantasy
Wydawnictwo: FEERIA


Kolejna seria zaczęta od II tomu, ale mam nadzieję, że nic straconego. Ciężko było się wgryźć i połapać w bohaterach.
Kylie przebywa w obozie Wodospady Cienia, stworzonym dla istot nadnaturalnych. Ma dwie przyjaciółki Dellę(wampirzycę) i Mirandę(czarownicę), na które zawsze może liczyć.
Jednak samotność doskwiera jej pod innym względem. Wszyscy mają jasną sytuację i wiedzą kim są. Kylie musi sama odkryć kim jest, kim może być. Ma cechy wampira, wilkołaka a to rzadkość. Może jednak jest stworzona dla czegoś wielkiego?
Męczące są poranki, kiedy to pojawia się duch proszący o pomoc w uratowaniu od śmierci bliskiej Kylie osoby.
Ciągłe problemy sercowe i dylematy nad chodzeniem z jednym z dwóch chłopaków wcale nie pomagają w odkrywaniu siebie. I tu można zauważyć, iż wątek miłosny przeważa nad innymi.
Kylie cały czas próbuje też dowiedzieć się czegoś na temat swojego prawdziwego ojca i swojego pochodzenia. Ma również mieszane odczucia na temat swojego ojczyma, który zostawił ją i matkę dla młodszej kobiety, ale to w końcu on ją wychował jak przystało na prawdziwego ojca. Czy dojdzie do pojednania ojca z córką?
Kylie spotyka na drodze wiele postaci nadnaturalnych, ale nie wszyscy życzą jej szczęścia. W końcu się okazuje, iż wiele sytuacji w obozie i to dość nieprzyjemnych wynikało z ingerencji ze strony osób z poza obozu, a tylko po to by zbliżyć się do Kylie. Wiadomo, iż nie wróży to nic dobrego i prowadzi ostatecznie do zaostrzenia akcji. A  tego właśnie było za mało.

Szkoda, że dopiero w połowie książki zaczęło się coś dziać i można było doznać tego dreszczyku. Lubię książki fantasy i mimo, że ta część nie poruszyła mną dogłębnie to z miłą chęcią sięgnę po kolejne książki opowiadające o losach Kylie. Ciekawe jak się zakończy jej historia i ile jeszcze przed nami. Czy odnajdzie prawdziwą miłość?

2 komentarze:

  1. szkoda, że już wyrosłam z takich pozycji ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książkę przeczytała i pokochałam <3
    Pozdrawiam ciepło :*:)

    OdpowiedzUsuń