poniedziałek, 3 września 2012

"Czas w piekle" - Jack Higgins(23)

Przeczytane 23/2012

Tytuł: „Czas w piekle”
Autor: Jack Higgins
Stron: 256
Ocena: 5/5
Źródło: Zbiór własny

Po raz pierwszy miałam do czynienia z książką Jacka Higginsa i nie jestem rozczarowana. Sama okładka wskazuje na to, iż jest to typowa książka dla facetów, ale mylnie oceniłam. Historia dosyć ciekawa i nie raz wzbudziła we mnie emocje.
Już na samym początku poznajemy Sean’a Egan’a, który jako nastolatek zaciągnął się do wojska aby pomścić śmierć rodziców. Będąc na służbie dowiaduje się, że jego przyrodnia siostra nie żyje. Dopóki nie pozna Sary Talbot jest święcie przekonany, że siostra po prostu przedawkowała. Jednak historia jej śmierci jest ściśle powiązana ze śmiercią pasierba pani Talbot.
Oboje podejmują prywatne śledztwo, gdyż na policję jak zwykle w takich sytuacjach nie ma co liczyć. Jednym z celów jest zatem pomścić śmierć niewinnych nastolatków. Na szczęście mają wielu wysoko postawionych znajomych, którzy pomagają w szukaniu dowodów, prowadzących do niejakiego pana Smith’a, odpowiedzialnego za wszystkie przemyty narkotyków. Napotykają oczywiście na wiele przeszkód, gdyż od samego początku są śledzeni przez człowieka pana Smitha, który stara się zacierać ślady.
Pani Talbot musi zmierzyć się ze strachem i poznać tajniki samoobrony, gdyż  ma do czynienia z bezwzględnymi ludźmi. Ale czego się nie robi, by pomścić śmierć najbliższych? Do tej pory jako biznes woman nie miała okazji do poznania tyle zła i przemocy. Tu musi przełamać wszelkie bariery, by sprostać zadaniu  i poznać prawdę. A zapewniam Was, że jest ona zaskakująca.
Zawsze w takich historiach zastanawiam się jak można tak postępować i nie mieć szacunku dla zmarłych? Dlaczego giną niewinni ludzie? Zadziwiające jest do jakiego stopnia można wykorzystać ludzkie zwłoki po to tylko, by przemycić narkotyki? Jak zawsze ludzka okrutność nie zna granic, gdy chodzi o miliony dolarów.
Warto przeczytać książkę do końca. Tu nie można się nudzić. Przy niektórych książkach wspominałam o tym, iż prawdziwą akcję można było zobaczyć na ostatnich 100 stronach. Ja na pewno się nie nudziłam. Zawsze coś się działo i oto właśnie chodzi w dobrych książkach. Polecam!
JACK HIGGINS - Jego prawdziwe nazwisko to Harry Patterson.
Uchodzi za najpopularniejszego brytyjskiego twórcę literatury sensacyjno-przygodowej. Jego powieści ukazują się prawie w 30 językach świata. Ukończył studia socjologiczne w Londynie na Londyn University. Służył w Armii Brytyjskiej, pracował w cyrku, był też nauczycielem. Pisać zaczął w 1959 roku. W początkach kariery używał wielu pseudonimów literackich, m.in. James Graham, Hugh Marlowe, Martin Fallon. Sławę przyniosła mu powieść Orzeł wylądował (1975) wydana pod pseudonimem Jack Higgins, przy którym pozostał. Napisał ponad sześćdziesiąt książek. Najbardziej znane to: Konfesjonał (1985), Noc Lisa (1986), Orzeł odleciał (1991), Oko cyklonu (1992), Skała Wichrów (1993), Saba (1994), Anioł Śmierci (1995), Córka prezydenta (1997) i Lot orłów (1998). Twórczość Higginsa doczekała się licznych ekranizacji. Należą do nich filmy pełnometrażowe Modlitwa za konających (z Mickey'em Rourke) i Orzeł wylądował (z Donaldem Sutherlandem) oraz kilkugodzinne seriale telewizyjne zrealizowane na podstawie Konfesjonału, Nocy Lisa, Cold Harbour i innych powieści.[LC]

1 komentarz: