środa, 25 kwietnia 2012

Zabójcze umysły 1/1

Serial: Zabójcze umysły - http://zbrodniawbibliotece.pl/patronaty/2727,zabojczeumysly:ostreciecie/
Sezon: 1
Odcinek: 1


            „Kluczem do zagadki jest inna zagadka”

Zacznijmy od początku. Tak mi się spodobał serial „Zabójcze umysły”, aż zaczęłam oglądać od pierwszego sezonuJ. Poznajemy tu szefa FBI Gideona, agenta Dereka, młodego dr Spensera, agentkę Elle, a też agenta Hotcha – który ma dylemat z wyborem imienia dla jeszcze nienarodzonego dziecka.
Agenci FBI mają nie lada śledztwo. Muszą złapać psychopatę. Mają do czynienia z dosyć nieśmiałym człowiekiem, który wabi swoje ofiary przez ogłoszenia sprzedaży samochodów. Okazuje się, że nie siedzi w tym sam. Współpracuje z młodym i inteligentnym przestępcą, który na wolności szuka wszelkich informacji na temat spraw prowadzonych przez FBI, głownie byłego szefa Gideona, który po ostatniej akcji przeszedł załamanie nerwowe.
Gideon po 6 miesiącach dzięki kolegom wraca do akcji. To on wpada na pomysł ujęcia młodego przestępcy. Zdaje sobie sprawę, że jednak coś przeoczył. „Młody” kogoś kryje -  prawdziwego mordercę. Maja nie wiele czasu, bo tylko 36 godzin na odnalezienie zaginionej dziewczyny, która nadal żyje. Dzięki złamaniu hasła na komputerze mają widok na klatkę i więzioną w niej ofiarę.
Szybko udaje im się trafić na kolejny trop i to jest zadziwiające. Jak bardzo agenci mają wyćwiczone umysły, jaką mają wiedzę, że potrafią wniknąć w ten „zabójczy umysł” przestępcy.
Polecam serial. Dla tych co lubią dreszczyk, zagadki kryminalne i poznawać umysł mordercy oraz w jaki sposób można dotrzeć prawdy, jak najbardziej jest to odpowiednia dawka emocji.

1 komentarz:

  1. zakochana jestem w Gideonie, ale czemu on nie występuje w dalszych seriach?

    OdpowiedzUsuń