czwartek, 15 marca 2012

Przeczytane 6/12


Zabójczy sekret strzeżony przez mrozy Arktyki i groźba dla współczesnego świata, której zapobiec może tylko Dirk Pitt.
Rok 1848. Dwa statki z polarnej ekspedycji tkwią uwięzione w lodach Arktyki. Wśród załóg szerzą się choroby. Ale najstraszliwszy jest tajemniczy obłęd, który każe marynarzom mordować się nawzajem. Czy ma on coś wspólnego ze srebrzystym minerałem spoczywającym w ładowniach okrętów ?
Rok 2011. U wybrzeży Kanady kuter rybacki natrafia na chmurę gęstej mgły. Kilka dni później statek badawczy NUMA znajduje kuter z martwą załogą na pokładzie...
Dirk Pitt i jego dzieci mają bardzo mało czasu, żeby ustalić, co się za tym kryje, zanim sytuacja wymknie się spod kontroli. zanim perfidny plan globalnej katastrofy nabierze kształtów. Jedyny trop prowadzi w przeszłość, do arktycznej wyprawy sprzed lat. I statku-widma zagubionego wśród białych pustkowi...
[LC]


Cóż mogę powiedzieć.Książka owszem ciekawa.Czasami jednak nie mogłam zrozumieć pewnych słów, bo to nie moja dziedzina, czasem też za dużo pojawia się osób w jednym miejscu i z lekka mieszało mi w głowie.
Wątek troszkę przygodowy, kryminalny, sensacyjny i ważny jak na czasy w których mamy do czynienia z globalnym ociepleniem i redukcją emisji dwutlenku węgla.Ile stoi za tym osób  i jakie pieniądze?Głowa mała.Korupcja wśród polityków na wyższych szczeblach, niby przypadkowe wybuchy bomb, morderstwo, aby za każdą cenę zostać monopolistą na rynku drogocennych minerałów.I ta nie wiadomo skąd "Arktyczna mgła" i statek widmo, które sieją zniszczenie.
W każdym razie polecam.Pierwszy raz czytałam książkę napisaną przez Cliv'a Cussler'a.Podoba mi się jak sprytnie umieszcza siebie samego w tej całej historii.Czy tak jest we wszystkich jego książkach?Nie wiem.Pozostaje mi więc sięgnąć po kolejne jego dzieła:)


1 komentarz:

  1. Czy mi się zdaje czy zmieniłaś tło bloga ? Co do książki to nie moje klimaty :), a w ogóle to nie mam jakoś czasu na czytanie. Pozdrawiam zatem czytających i szacunek dla nich!

    OdpowiedzUsuń